۱۳۸۹ فروردین ۵, پنجشنبه

طلسم گم شده(the lost symbol)

مقدمه:(!!!)
قبل از شروع سال جدید هنگامی که در حال قدم زدن در پاساژ های شهر بودیم و داشتیم حال و هوای مردم و شهر قبل از عید را می دیدیم ، چشمم به این کتاب در ویترین کتاب فروشی افتاد و ناخواسته به سمت اون کشیده شدم ، متاسفانه یا خوشبختانه ! من از کتابی که خوشم بیاد یک روزه تمومش میکنم آخه مثل اکسیژن میشه برام!!!
و اما در مورد این کتاب:
اولین نکته برجسته کتاب اینه که نویسنده آن صاحب دو اثر مشهور راز داوینچی و شیاطین و فرشتگان هست ، که مطمئنم شما آثار آقای دن براون را در فیلم هایی که سال های اخیر بر اساس این دو کتاب مذکور ساخته شده را دیده اید ، و اگر این گونه نیست ، پیش نهاد من به شما اینه که حتما ببینید .
و اما در باره خود کتاب ، باید بگم که این کتاب علاوه براینکه در سراسر طول داستان به شما هیجان می دهد شما را با ساختار معماری پایتخت آمریکا و تارخچه آن(واشنگتن دی سی) و تاریخچه های دیگر مانند کروات و انواع خدایان یونانی و.. به گونه ای رمزآلود(!) آشنا می کند.
همزمان با اینکه با علامت های مختلف تاریخی و سرمنشا بازی سودوکو آشنایتان می کند به شما فرقه فرماسونی را معرفی میکند . در طول داستان شما دو روش جالب قدیمی برای کد کردن اطلاعات خود می آموزید . یاد می گیرید که به علائم و نماد های اطرافتان بیش تر دقت کنید . و در قالب داستان نتایج اخلاقی ظریفی نهفته است مانند علم همراه با اندکی ثروت بهتر از ثروت با اندکی دانش است! یا اینکه تمام هدف تمام مذاهب این است که گوهره وجود خودتان را به شما نشان دهد یا اینکه لذت های جسمی دنیوی هرچند هیجان آور و لذت بخش هست اما برای افراطی گرایانش بی هدفی و پوچی و نارضایتی را درنهایت به همراه دارد (مانند همین جمله آخر ، در کتاب تصویر دوریان گری نیز بیان گردیده). بحث کلی کتاب پیرامون نیروی نهفته درون انسانی است که دو شخصیت اصلی کتاب به دو روش متفاوت (رابرت لنگدان توسط حل رمز و کاترین سالومون از طریق علم و فیزیک)متوجه قدرت و حل این راز می شوند.
و در نهایت نویسنده به شما دو پازل حل نشده می دهد اولی اینکه اگر شما به جای پیتر سالومون بودید در قبال داشتن فرزندی چون زک بهترین رفتارتان چه می تونست باشه و دومی اینکه با قدرت عظیم نهفته در درون خود چه خواهی کرد.

و اما پیشنهاد من به شما اینه که حتما این کتاب را بخوانید .... حتما

هیچ نظری موجود نیست: